Kedves Olvasó!

Válogattunk az Erdélyi Szövetség 2023.évi tevékenységéből

Szeresd a Te népedet, nemzetedet, jobban mint önmagadat, s rajta kívül más isteneid ne legyenek. Tiszteld otthonodat s a földet, melyen élsz, hogy maradékaid is hosszú életet élhessenek rajta! (Wass Albert)

1. Az identitást erősíti Kiss András a készülő térképeivel, s Lados Balázs gimn. tanár és Faragó Imre egyetemi tanár által készített székelyföldi honismereti munkafüzettel, mellyel a történelmi/földrajzi ismereteket mélyíthetik el a tanulók. Pályázattal folyik ennek a terjesztése az év végén. Kiss András új kis- (helyesírási segédlettel), és nagyalakú (székelyföldi térképpel) kockás irkafüzeteket nyomtattatott ki saját költségére és kezdte meg annak terjesztését külhonban.

2.     Pályázatunkkal a Kráter Kiadótól önköltségi áron beszerzett 5000 db könyv segítheti  az Észak-Mezőség települései református közösségeinek,  magyar tannyelvű iskolásai, óvodásai identitástudatának erősítését.

JURA-könyv

3.     Az Erdélyi Szövetség pályázatával a Kráter  Műhellyel közös kiadásban az  SKMMSZ támogatásával jelent meg 2022-ben A svájci JURA kanton autonómiája és harca önrendelkezéséért c könyv. A német ajkú Bern kantonban élő, magát Jura népének nevező, francia anyanyelvű lakosság önkormányzásának megteremtéséig vezető, több évtizedig tartó utat mutatja be. Felvidék, Erdély számos településén és Budapesten, Pozsonyban, Svájcban mutattuk be a könyvet 2023-ban.

székely honismereti munkafüzet

4. Székelyföldön több településen bemutattuk a  Szövetség pártfogásával diákság számára készült  Székelyföldi Honismereti Munkafüzetet is. B. Szabó Péter Felvidék mellett Zürichben is bemutatta.

5. Vendégünk volt Kacsóh András, a Kárpátaljai Ferences Misszió Alapítvány (KFMA) elnöke, amely alkalommal adomány gyűjtést szerveztünk és 67 000 Ft-ot utaltunk át a kárpátaljai karitatív munkára.

6. Idős csángó tanító szűkös anyagi helyzetén segítettünk gyógykezelésére átutalt 100 000 forinttal. Tagjaink jelentős adományai járultak hozzá Lészpedi csángó közösség kulturális rendezvényeinek támogatásához.

7.A Nemzeti Jogvédő Szolgálat „Jelentés a kárpátaljai magyarok egyéni és közösségi jogainak érvényesüléséről” című, emberi jogi monitorozó jelentéséhez  csatlakoztunk és

8. Petíciót kezdeményeztünk a CitizenGo oldalán,  levelet küldtünk az Európa Tanács Parlamenti Közgyűléséhez.

9.Bekapcsolódva a Csillagösvény Utazási Iroda adventi adomány gyűjtésébe, taggyűlésünkön és banki átutalással érkezve összesen 101 000 forintot gyűjtöttünk össze a Nagydobronyi Irgalmas Szamaritánus Református Gyermekotthon árvái számára, amit Szövetségünk képviseletében a Kárpátaljára szervezett úton résztvevő két tagunk kétszer húszezer forinttal egészített ki.

nagydobronyi gyermekotthon

Köszönjük a támogatást:

Budapest, 2023. december 31.

Bácsfainé Dr. Hévizi Józsa elnök

Oldal: Múlt évben tettük