logó Szakmai napok Baranyában, Somogyban

máramarosi vendégeink fogadása Szigetváron

2020-ban szigetvári szervezetünk felhívta a figyelmünket a környéken folyó eredményes- példaértékű  - a polgármesterek irányítása alatt, Start hitelből indult növénytermesztési, feldolgozó és állattartási kezdeményezésekre, amelyet meglátogattunk, és elhatároztuk, hogy a pandémia után bemutatjuk erdélyi polgármestereknek a kinti hasonló kezdeményezés elindítása céljával, s hogy majd  a megvalósításhoz támogatást kérjünk az Agrárkamarától, az FM-től, a Külügytől. A  hazai gyakorlat bemutatására a támogatást a BGA ZRT-től nyertük el - a kovid miatt - útófinanszírozással  319.463 Ftot kaptunk az alábbi szakmai találkozó megszervezéséhez és lebonyolításához, amit köszönünk:

Nővénytermesztés, állattartás közmunkásokkal polgármesteri programban

•  bárányfeldolgozó (családi méretekben) létesítése, működtetése
  • testvértelepülési és testvériskolai kapcsolatfelvétel

2021. Július 8. Csütörtök:    19 óra: Ünnepélyes – svédasztalos fogadás a partiumi vendégek részére. Találkozás tanítókkal iskolaigazgatókkal – testvériskolai kapcsolatok létesítésére,                                                                 (szállás: Oroszlán Hotel, Szigetvár)

Július 9. Péntek:   8 óra: reggeli,9 óra indulás Hetesközségbe.                                                  10-12 óra: a bárányfeldolgozó Ternero kft                                               üzemének meglátogatása, a családi vállalkozás                                                működése, együttműködési lehetőség.                                                         13-14 óra: ebéd Rózsafán. Látogatás Rózsafán, ahol                                    Király Norbert    polgármester 2 éve indítja a                                              növénytermesztést, állatttartást roma közmunkásokkal.                                  17 óra Szigetvár megtekintése majd vacsora.

Július 10.  Szombat:    8 óra reggeli .9 óra látogatás Bánfára   Szabó Melinda polgármester bemutatta a falu életét megújító munkalehetőségeket, a szakmai képzést biztosító közmunkaprogramot a növénytermesztés, állattenyésztés, saját feldolgozás és értékesítés módjait.  Katádfán  Szabóné Miklósné polgármester mutatta be a több mint 10 éve – EU-s pályázatokat megnyerve a működő program lehetőségeit, buktatóit, eredményeit a falu szociális, kulturális életére kiható  eredményeit.  Mindkét helyen terepen néztük meg a modern termesztési módokat, megvitatva a partiumi vendégekkel az együttműködés lehetőségeit.  Svédasztalos fogadás Katádfán, melyet a polgármesterasszony biztosított saját költségére! A partiumi vendégeket megajándékozta a katádfai savanyítóüzem termékeivel.

A fenti programban részt vettek: Hosszúmező: Fekete Lajos polgármester szakértővel;Mezőterem: Tarr Miklós polgármester,

Kónya Mária és a katádfai polgármesterasszony munkatársával

Dohi  Ferenc alpolgármester; Csomaköz: Schwarzkopf János polgármester és

Budai Csaba alpolgármester Fény község; Kónya Mária Ágnes Szent Judás Tádé egyesület elnöke -  Bácsfainé Dr. Hévizi Józsa, Erdélyi Szövetség, Ottófi Rudolfné, győri KÉSZ elnöke + a fogadó polgármesterek, a szigetvári szervezetünk önkéntesei, szavaló diákok, iskolaigazgatóhelyettesek.

Budapest, 2021. 08. 12.  Bácsfainé Dr. Hévizi Józsa elnök

Oldal: Állattartás, növénytermesztés polgármesteri irányítással -magyar példa szórvány számára Erdélybe