ERDÉLYI SZÖVETSÉG lapja
internetes folyóiratunk erre kattintva olvasható:
http://erdelyi-szovetseg-lapja.hupont.hu
Szövetségünk célja:
1988. november 29-én nem lévén a Romániában élő magyarságnak érdekképviselete, a történelmi szükségszerűség hozta létre a Ceausescu-rendszer végnapjai idején az Erdélyi Szövetséget. Elődjét Bethlen István 1920-ban szervezte meg. Alapító tagjai között voltak: Páskándi Géza, Raffay Ernő, Göncz Árpád, Pomogáts Béla, Beke György, s a szövetség első folyóiratának, az Erdélyi Magyarságnak szerkesztője: Köteles Pál. Halála után Lipcsey Ildikó szerkesztette 2008-tól Erdélyi Szövetség néven.
A Magyarországra áttelepült, de a szülőföldjéhez való kötődést őrző és aggódó, feladatot is vállaló határon túli magyar értelmiség tájékoztatására továbbá az elszakított területeinken élő alkotó értelmiség számára jelentetjük meg azzal a céllal, hogy fórumot teremtsünk publikációikhoz, megmentsük a kortörténeti értékkel bíró dokumentumokat, levelezéseket.
Lapunk több mint 20 éve a híd szerepét is betölti.
Célunk hogy bemutassuk a Trianoni békediktátumot követően elszakadt területek hiteles történetét, hogy helyreigazítsuk az 1945-től a hazai történettudományban és a történelemtanításban uralkodó téveszméket, amelyek különösen a XIX-XX. századot meghamisítva, a fiatal nemzedék hazájától való elfordulásához, az elszakított nemzetrészek iránti közönyhöz vezetett.
Valljuk és vállaljuk, hogy országhatárok ellenére is egységes kultúrához tartozunk, s a nemzet sorskérdései egyként érdekelnek bennünket, akárhová vetett is a sors. A nemzettudat és az összetartozás-tudat kifejezője kíván lenni ez a folyóirat, ahol évtizedek óta publikálnak felvidéki, erdélyi, délvidéki és anyaországi értelmiségiek, érdeklődve kölcsönösen egymás élete, jövője iránt. A múlt kérdései (História, Dokumentumok rovat) mellett a jelen aktualitásai (Figyelő rovat) megjelennek a lap hasábjain. Követjük a társadalmon belüli mobilitás alakulását (Valóság, Mérleg rovat), szociális helyzet változásait. Foglalkozunk a nyelvhasználat, oktatás, önrendelkezés, autonómia kérdéseivel (Műhely, Katedra rovat), a kapcsolattartás erősítésével (katedra rovat) is. lapunk. Be akarjuk mutatni az elfeledett irodalmi alkotásokat, a régi nyelv szépségét átörökíteni mai olvasóinknak (Szépirodalom) Honlapunk az Emberi Erőforrás Minisztérium NEA-pályázati támogatásával működik.
Olvasóink az alábbi címen találnak rá folyóiratunkra, melyet az Emberi Erőforrás Minisztérium NEA-pályázati támogatásának köszönhetően működtetünk:
http://erdelyi-szovetseg-lapja.hupont.hu
Amíg az oldal tulajdonosa nem helyez el itt tartalmat, addig a mai napi leglátogatottabb oldalak listája jelenik meg!
{KATEGORIA_LEGLATOGATOTTERABB_MAI}