Erdélyi Szövetség

"Széles körben ismertetnünk kell a félrevezetett világgal a valóságos magyar múltat, s az igazság feltárása által vissza kell szerezzük szétszakított népünk önrendelkezési jogát" (Wass A)

Petició a kárpátaljai magyar testvéreink megmentéséért

A Nemzeti Jogvédő Szolgálat (NJSZ, www.njsz.hu) által a Pesti Srácok (PS, www.pestisracok.hu) médiatámogatásával és a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával készült a „Jelentés a kárpátaljai magyarok egyéni és közösségi jogainak érvényesüléséről” című, emberi jogi monitorozó jelentés."Kárpátaljai magyarok a prés alatt” című dokumentumfilmet, az NJSZ PestiSrácok  és a Nemzeti Filmkészítők Egyesületének csapatával készített. (Kattints a film kék címére, hogy megtekintehesd a kárpátaljai magyarokat érintő atrocitásokat, és az etnikai tisztogatásokra utaló intézkedéseket!)

 Kérlek írd alá a lent olvasható magyar nyelvű peticiónkat, és küldd tovább! Küldd tovább külföldre az angol nyelvű petíciónkat! A szövegét itt olvashatod:

 
 Petíció az Európa Tanács Parlamenti Közgyűléséhez       

 Azzal a kéréssel fordulunk az Európa Tanács Parlamenti Közgyűléséhez, hogy tűzze napirendre

  • ·        az utóbbi évtizedek kárpátaljai magyarok elleni, ukrajnai atrocitásait, valamint az asszi­milá­ciós célú politika folytatásaként a jelenlegi háborúban, lakossági arányszámukat meghaladó kényszerbesorozásukat, valamint diszkriminatív bevetésüket a legveszélyesebb frontsza­kaszon.

Kérjük Önöket, hogy szólítsák fel az ukrán kormányt arra, hogy állítsa le  az őslakos kárpátaljai magyarok ellen hosszú évek óta folyó kíméletlen és sokrétű hadjáratot, amely mostanában kiegészült – a rendes sorozás helyett -, a magyar férfiak erőszakos utcai befogásával, szám­arányukat meghaladó mértékű hadba kényszerítésével, a legnagyobb veszteségekkel járó küzdelmekben az első sorokba hajtásával.

Mindez betetőzi a több évtizedes magyarellenes ukrán kisebbségpolitikát.

 

Továbbá - az oktatásról szóló 3490-d. sz. ukrán törvényt 7. cikke jelentős mértékben sérti az ország nemzeti kisebbsége­inek azon alapvető jogát – többek között a 150 ezres kárpátaljai magyar kisebbségét is - hogy anyanyelvükön részesülhessenek oktatásban. A törvény az 5. évfolyamtól (középiskola és felsőok­tatás) kezdődően fosztja meg őket ettől a joguktól.  Néhány kivétellel, az összes tantárgyat kizáró­lag ukrán nyelven lehet és kell tanítani. Az új törvény a középiskolában és a szakkép­zésben, valamint a felsőoktatásban az ukrán nyelvet teszi az oktatás egyetlen nyelvévé, egyben megszünteti az Ungvá­ri Állami Egyetem magyar karát, és lehetetlenné teszi ma­gyar nyelven a végbizonyítvány megszer­zé­sét, az érettségi vizsga letételét.

 

Nevezett, a törvény az úgynevezett „őslakos kisebbségek” (krími tatárok, karaimok és krimcsákok) számára biztosítja csak az anyanyelvi oktatást, de egyéb nemzeti kisebbségek (lengyelek, románok, szlovákok, magyarok, oroszok, bolgárok, stb.) részére nem. Az ország  kisebbségeinek ilyen megkülönböztetése (szélesebb jogok biztosítása bizonyos nyel­vi csoportok számára, míg mások jogainak korlátozása) mélyen diszkriminatív és alkot­mány­ellenes (24. cikk).

 Mindez akkor történik, amikor Magyarországra már több mint egymillió menekült érkezett Ukrajnából, az ukrán válsággal kapcsolatos kiadásai meghaladják a 31 milliárd forintot amit Ukrajnának az ország belső menekültjeinek segítésére, infrastruktúrájának az újjáépítésére fordított az állam.

Ezt kiegé­szíti :

 a sebesült ukrán katonák magyarországi orvosi kezelése, energiahatékonysági fejlesztések nyújtása, oktatási és egészségügyi intézményeknek, élelmiszer- és gyógyszerellátás, 2600 háború által érintett gyermek üdültetése, több száz teljes körű állami ösztöndíj biztosítása ukrán egyetemi hallgatóknak, valamint az EBESZ megfigyelői missziókhoz és a NATO Kibervédelmi Alapjához való hozzájárulás.

2013 és 2017 között az Ukrajnának jutatott különféle magyar támogatás összege 25 millió USD-t tett ki.  Ezen kívül, 2016 és 2018 között, további 50 millió USD ösztönző csomagot nyújtott át a magyar állam az ukrajnai gazdasági szereplők számára, valamint 50 millió EUR értékben kötött segélyhitelt ukrán infrastrukturális fejlesztésekre. Mindezt a Kárpátaljára kitele­pült magyar civil és egyházi segély­szerve­zetek önkéntes segítsége, önkormányzatok felajánlásai, és a Magyarországra érkező menekül­tek befogadása, ellátása egészíti ki.

A fenti törvények sértik az alábbiakat:

  • Ukrajna Alkotmánya (22. cikk: a meglévő jogok és szabadságok tartalma és hatálya nem szűkíthető az új törvények elfogadása vagy a hatályos törvények módosítása esetén; 24. cikk: nem lehetnek kiváltságok és korlátozások… etnikai, nyelvi… ismérvekre való tekintettel);
  • A nemzeti kisebbségekre vonatkozó nemzetközi szabályok és irányelvek a kétoldalú kormányközi megállapodásokban is le vannak fektetve, nevezetesen a Magyar Köztársaság és Ukrajna között a jószomszédság és az együttműködés alapjairól szóló Szerződésben, azon belül a Nyilatkozat az együttműködés elveiről a nemzeti kisebbségek jogainak biztosítása területén (10. A Felek egyetértenek abban, hogy biztosítják az ahhoz szükséges lehetőségeket, hogy a nemzeti kisebbségek tanulják anyanyelvüket és anyanyelvükön tanuljanak az oktatás minden szintjén). 
  • Az Európai Unió és Ukrajna közötti Társulási Megállapodás (2. cím, 4. cikk (e) pontját. 

A 2022. decemberében elfogadott Ukrajna nemzeti kisebbségeiről (közösségeiről) szóló törvény továbbra sem biztosítja a nemzeti kisebbségek képviselői számára a politikai képviselethez való jogot, és nem rendelkezik a helyi politikában vagy közigazgatásban való képviselet lehetőségeiről. Nem biztosítja a nemzeti szimbólumok szabad használatát, megnehezíti a kisebbségi szervezetek támogatását és ellehetetleníti a kisebbségi nyelven működő médiumok működését, ukrán ellenesnek, dezintegrációnak tekinti az autonómiatörekvéseket.

Magyarázat: Kárpátalja az 1920-as trianoni békeszerződéssel került Csehszlovákiához, az 1947-es párizsi békével az őt megszálló Szovjetunióhoz, majd annak szétesésekor - megörökölte Ukrajna.

 

Bpest, 2023.02.16.                                                     

 

Bácsfainé Dr. Hévizi Józsa elnök   

Erdélyi Szövetség, Bp.,     

 

Csatlakozó szervezetek:

                                             Svájci Magyar Irodalmi és Képzőművészeti Kör (Zürich), B. Szabó Péter elnök

Erdélyi Magyarok Egyesülete (Bpest, ),B. Kis Béla elnök

Svájci Keresztény Magyar Munkavállalók Szövetsége(Zürich)

Bocskai István Társaság (Bpest), Sárkány Viola elnök                     

Kanadai Magyarok Országos Szövetsége (Ottawa), Vaski Gábor elnök

Sepsireform Egyesület (Sepsiszentgyörgy), Gazda Zoltán elnök

 -----------------------------------------------

Az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése "Tűzze napirendre  az utóbbi évtizedek kárpátaljai magyarok elleni, ukrajnai atrocitásait, jogfosztó intézkedéseit!" című

petíciót írd alá a a CitizenGO oldalán.  Majd továbbítsd minden ismerősödnek.

Fontos ügyről van szó. Kérlek, fontold meg te is a csatlakozást! Itt tudod megnyitni, erre kattints:

https://citizengo.org/en/signit/210181/view

A szavazás menete:

1.     Klikkelj a fenti címre, vagy másold be a keresőbe.

2.     Add meg az email címed.

3.     Add meg az elő és utóneved.

4.     Add meg az irányítószámod.

Utána klikkelj a kék „Sign” ikonra, és a felette lévő kockába, s le is adtad az aláírásodat.

Visszaigazoló emailt fogsz kapni az érvényes aláírásról.

Köszönöm szépen: Bácsfainé Dr, Hévizi Józsa elnök  Erdélyi Szövetség 

------------------------------------------------------------------------------------

angol nyelvű petíció: 

Dear Friend!

 

We petition the Parliamentary Assembly of the Council of Europe to put on its agenda

the atrocities committed in Ukraine in recent decades against the ethnic Hungarians living in the Transcarpathian region of Ukraine, and their forced conscription in the current war in excess of their population, as a continuation of the policy of assimilation, and their discriminatory deployment on the most dangerous front-lines.

Please click this address:

 https://citizengo.org/en/signit/210190/view

 

-give your email

-give your name and forename, and code number.  

Thank you for helping us:  

                                                 Bácsfainé Dr. Hévizi Józsa 

                                         president of the Transylvanian Federation

 -------------------------------------------------

német nyelvű petició:

 

Petition an die Parlamentarische Versammlung des Europarates

 

Wir ersuchen die Parlamentarische Versammlung des Europarates, folgende Anliegen auf ihre Tagesordnung zu setzen

  die Gräueltaten, die in den letzten Jahrzehnten in der Ukraine an den Ungarn der Unterkarpaten begangen wurden, sowie ihre Zwangsrekrutierung im gegenwärtigen Krieg, die über ihre Bevölkerungszahl hinausgeht, als Fortsetzung der Assimilationspolitik, und ihren diskriminierenden Einsatz an der gefährlichsten Frontlinie.

Kann hier gelesen und unterschrieben werden:

https://citizengo.org/de/signit/210289/view
 
Weblap látogatottság számláló:

Mai: 34
Tegnapi: 22
Heti: 34
Havi: 1 124
Össz.: 253 103
Oldal: Petició a kárpátaljai magyarokért
Erdélyi Szövetség - © 2008 - 2024 - erdelyi-szovetseg.hupont.hu

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat